Milí zákazníci, veškeré zboží Vám můžeme rozvézt po domluvě po celém Zlíně až k Vám domů!

Zahradnický substrát + hnojiva

Výběr správného substrátu a hnojiva je základem pro úspěšné pěstování rostlin a pro radost z dosaženého výsledku. Za vaši píli vám bude odměna v podobě hojnosti plodů a kráse květin.

Substrát vzniká ze „zeminy“ a je namíchán dle konkrétního užití. Na trhu najdeme celou škálu různých substrátu speciálních, substrátu pro balkónové rostliny, zahradnické substráty, přes organické substráty až po substráty výsevní a řízkovací.

Substrát musí rostlinu i dostatečně vyživovat. Obsahuje hnojivo na několik týdnů pro začínající růst rostliny a pak se musí výživa dodávat správnými hnojivy. Hnojiv je celá řada od organických, přes krystalická až po minerální.

420 jsmebio banner (160x100cm) - 03 - PRESS kopie

Jak vybrat substrát a hnojivo?

Při pěstování rajčat či muškátů, je velmi důležité vybrat ten správný substrát a hnojivo.

Rostliny můžeme vypěstovat ze semen nebo zakořenit řízky rostlin a základem proto je substrát pro výsevy a množení, doporučujeme AGRO PF Substrát pro výsev a množení, který má ideální podmínky do začátku růstu rostlin.

Pro hojnou sklizeň zeleniny je ideální zahradnický substrát např. AGRO PF Zahradnický substrát v kombinaci s vhodným hnojivem AGRO Kristalon Plod a květ. Pro zastánce organických hnojiv můžeme doporučit Agro hnojiva např. AGRO Pravý slepičí hnůj nebo vlastní organické hnojivo z vlastního kompostéru.

Záplavu krásných květů např. v truhlících na balkónech dosáhneme, když rostlinám dopřejeme AGRO Substrát pro muškáty a jiné balkónové květiny, který doplníme hnojivem AGRO Kristalon Balkónové květiny 20x10 g. 

muškáty 

Krásu květů podpoříme i vhodnou nádobou na květiny.

Rostliny je potřeba taky chránit před různými škůdci a chorobami, které se mohou objevit na vašich rostlinách. Proto je důležitá ochrana rostlin insekticidy, fungicidy aj. přípravky. Krásu květin a hojnost plodů při napadení škůdci můžeme ochránit např. AGRO NATURA Rock Effect 100 ml, což je unikátní koncentrát na bázi přírodních látek pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin proti škůdcům.

 

Popis obrázku