Milí zákazníci, veškeré zboží Vám můžeme rozvézt po domluvě po celém Zlíně až k Vám domů!

Sauny: varianty saun, jejich funkce a účinky saunování

 Návštěva sauny je pro mnohé z nás chvíle, kdy se můžeme zrelaxovat, odpočinout si a dovolit mysli na chvíli vypnout. Saunování přispívá duševní pohodě, pomáhá odbourávat stres a posiluje imunitní systém.
Jakou saunu vybrat, abyste si i vy mohli dopřát zasloužený relax u sebe doma a proč je saunování dobré pro naše tělo?

Bez názvu-2

Varianty saun

Saun máme hned několik a je jen na nás, kterou si pro svůj domov vybereme. Zda zvolíme raději finskou saunu venkovní, finskou saunu do bytu nebo půjdeme po úplně jiných variantách.

Infrasauny
Pokud bydlíte v bytě, bude pro vás nejlepší koupě domácí sauny, kterou představují infrasauny. V posledních letech jejich popularita stále stoupá. Je velmi praktická, nezabere moc místa a její rozehřátí trvá chviličku díky infrazářičům, které vytváří teplo. Jejich cílem je prohřát organismus, ne se hned zpotit. Náklady na provoz infrasauny jsou bezpochyby nižší než u klasické sauny. Na trhu můžete najít infrasauny pro dva i pro více osob.

Finské sauny
Tyto sauny se vyznačují vysokou teplotou. Tradičně bývají vytápěny kamny jak na dřevo, tak na elektriku. Na kamnech bývají položené lávové kameny na polévání, aby se zvýšila teplota vzduchu. Nejčastěji můžeme vidět finské sauny pro 2-6 osob

Parní sauna
Díky páře je v sauně vlhkost vzduchu stoprocentní. Napomáhá k léčbě respiračních onemocnění.

Biosauna
Sauna pro lidi, kteří nemají rádi moc velké teplo ve finských saunách a vlhkost v parních saunách. Jednoduše jde o spojení těchto dvou saun. Pomáhá při astmatu a je vhodná pro kardiaky.

Kombinované sauny
Kombinované sauny jsou vybavené jak kamny, tak infrazářiči. To vám dává na výběr, jakému typu saunování zrovna dáte přednost.

 

                                

1s2s3s

 

TIP

Pokud se rozhodujete, zda koupíte finskou saunu nebo infrasaunu, měli byste vědět, že je mezi nimi rozdíl. Hned na první pohled si všimneme, že infrasauna používá infračervené záření, zatímco u finské sauny vzduch ohřívají kamna. Rozdíl najdeme také v způsobu použití, kdy u finských saun používáme cykly, vysoké teploty (90 - 105 °C) a následné ochlazení těla. U infrasaun se vyhříváme v kuse s nižší teplotou vzduchu (45 - 60 °C) a následuje už jen odpočinek se sprchou.

 

Funkce saun

Řekli jsme si hlavní rozdělení saun, důležité jsou však i jejich funkce a vybavení.

Sauny se nejčastěji liší v druhu dřeva, rozměrech, počtu a druhu topidel, nebo jejich výkonu. Pokud si chceme pobyt v sauně opravdu užít, vyrábí se sauny s rádiem, MP3 nebo Bluetooth připojením. Také osvětlení saun dodá relaxování romantický šmrnc. Můžeme si vybrat sauny s barevnými světly, podsvícením, nebo pouze se stropním světlem. To už je jen na nás.

 

Bez názvtu-2

Saunování a jeho účinky

Nejlepší je, když člověk navštěvuje saunu pravidelně. Saunování zmenšuje úzkost, zmírňuje napětí v těle a snižuje stres, který v dnešní uspěchané době zažívá skoro každý. Při pobytu v sauně se nám do těla vyplavuje hormon štěstí – endorfin. Proto, když vyjdeme ze sauny, máme lepší náladu. Pozitivum je i v posílení imunitního systému. Můžeme tak předejít častým zimním nachlazením. 

Pozitivní účinky saunování:

  • Posílení imunitního systému a prevence proti nachlazení
  • Zlepšení psychického zdraví
  • Snížení stresu
  • Zlepšení dechu
  • Úleva pro pacienty s chronickými nemocemi a alergiemi
  • Snižuje riziko kardiovaskulárních příhod

 

 

 

 

 

 

 

 

Popis obrázku