Milí zákazníci, veškeré zboží Vám můžeme rozvézt po domluvě po celém Zlíně až k Vám domů!

Pěstování muškátů

Muškáty ( Pelargonium x hortorum ) jsou oblíbené rostliny na zahradě, ale běžně se pěstují i uvnitř nebo na balkóně v závěsných truhlících. Pěstování pelargonií je relativně snadné, pokud jim dáte co potřebují.

 

muškáty

Jak muškáty pěstovat

 

Nejdříve si ujasněte kde pelargonie budete pěstovat. Jejich potřeby jsou v závislosti na prostředí odlišné.

V interiéru potřebují muškáty ke kvetení hodně světla, ale snesou i mírné světelné podmínky.

 

Potřebují také vnitřní teploty kolem 18-21 C během dne a 13 C v noci. Tyto rostliny je potřeba pěstovat v nakypřené půdě. 

Při pěstování venku muškáty vyžadují vlhkou, dobře propustnou půdu podobnou půdě v květináčích se stejným množstvím zeminy, rašeliny a perlitu . Umístěte své muškáty v oblasti s alespoň šesti až osmi hodinami slunečního světla. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny musí být chráněny před chladem, počkejte s výsadbou, dokud hrozba mrazu pomine. Rostliny rozmístěte asi 20–30 cm od sebe a přibližně ve stejné hloubce jako jejich původní květináče. Mulčování rostlin se také doporučuje pro udržení vlhkosti.

Substrát pro muškáty a jiné balkónové květiny je speciálně vyvinut pro potřeby pěstování balkónových rostlin, které potřebují k růstu a bohatému kvetení vysokou dávku živin. Výborně se v něm pěstují pelargonie, petunie, verbeny, lobelky, begonie, fuchsie, bidens a další balkonové rostliny. Můžete jej použít rovněž do samozavlažovacích truhlíků.

 

68253_agro-substrat-pro-muskaty-75-l

 

Péče o muškáty 

 

Ať už uvnitř nebo venku, péče o pelargónie je docela základní. 

Kromě zavlažování, je nutné hnojení. 

Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny svým složením splňuje vysoké nároky na živiny důležitých pro tyto rostliny. Obsahuje AQUA Cell, který pomáhá rozvádět vodu s živinami po celém objemu pěstební nádoby a mikroprvky podporující správný růst a vývoj rostlin. Správným používáním tohoto vynikající hnojiva na muškáty docílíme vitálních zdravých listů a krásného bohatého kvetení.

 

67698_agro-floria-kapalne-hnojivo-pro-muskaty-1-l

Při zalévání venkovních rostlin je nejlepší vyhnout se hornímu zavlažování, protože to může vést k problémům se škůdci nebo chorobami. Rostliny pelargonie snadno zakořeňují z řízků a lze je množit na podzim pro přezimování venkovních rostlin. Lze je také vykopat a přinést dovnitř. 

 

Autor: Marek Toman

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení