Milí zákazníci, veškeré zboží Vám můžeme rozvézt po domluvě po celém Zlíně až k Vám domů!

Pěstování muškátů

Muškáty ( Pelargonium x hortorum ) jsou oblíbené rostliny na zahradě, ale běžně se pěstují i uvnitř nebo na balkóně v závěsných truhlících. Pěstování pelargonií je relativně snadné, pokud jim dáte co potřebují.

 

muškáty

Jak muškáty pěstovat

 

Nejdříve si ujasněte kde pelargonie budete pěstovat. Jejich potřeby jsou v závislosti na prostředí odlišné.

V interiéru potřebují muškáty ke kvetení hodně světla, ale snesou i mírné světelné podmínky.

 

Potřebují také vnitřní teploty kolem 18-21 C během dne a 13 C v noci. Tyto rostliny je potřeba pěstovat v nakypřené půdě. 

Při pěstování venku muškáty vyžadují vlhkou, dobře propustnou půdu podobnou půdě v květináčích se stejným množstvím zeminy, rašeliny a perlitu . Umístěte své muškáty v oblasti s alespoň šesti až osmi hodinami slunečního světla. Vzhledem k tomu, že tyto rostliny musí být chráněny před chladem, počkejte s výsadbou, dokud hrozba mrazu pomine. Rostliny rozmístěte asi 20–30 cm od sebe a přibližně ve stejné hloubce jako jejich původní květináče. Mulčování rostlin se také doporučuje pro udržení vlhkosti.

Substrát pro muškáty a jiné balkónové květiny je speciálně vyvinut pro potřeby pěstování balkónových rostlin, které potřebují k růstu a bohatému kvetení vysokou dávku živin. Výborně se v něm pěstují pelargonie, petunie, verbeny, lobelky, begonie, fuchsie, bidens a další balkonové rostliny. Můžete jej použít rovněž do samozavlažovacích truhlíků.

 

68253_agro-substrat-pro-muskaty-75-l

 

Péče o muškáty 

 

Ať už uvnitř nebo venku, péče o pelargónie je docela základní. 

Kromě zavlažování, je nutné hnojení. 

Kapalné hnojivo pro muškáty a jiné balkónové květiny svým složením splňuje vysoké nároky na živiny důležitých pro tyto rostliny. Obsahuje AQUA Cell, který pomáhá rozvádět vodu s živinami po celém objemu pěstební nádoby a mikroprvky podporující správný růst a vývoj rostlin. Správným používáním tohoto vynikající hnojiva na muškáty docílíme vitálních zdravých listů a krásného bohatého kvetení.

 

67698_agro-floria-kapalne-hnojivo-pro-muskaty-1-l

Při zalévání venkovních rostlin je nejlepší vyhnout se hornímu zavlažování, protože to může vést k problémům se škůdci nebo chorobami. Rostliny pelargonie snadno zakořeňují z řízků a lze je množit na podzim pro přezimování venkovních rostlin. Lze je také vykopat a přinést dovnitř. 

 

Autor: Marek Toman

Popis obrázku